ul. Świderska 37 03-128 Warszawa +48 577 101 393 biuro@centrum-konglomeratu.pl

Blat kuchenny – mat czy połysk?

Blat kuchenny – mat czy połysk?

Błysk czy mat? Co lepiej sprawdzi się w kuchni? Tak naprawdę odpowiedź w tym wypadku brzmi… to zależy! W jednych pomieszczeniach lepiej prezentują się blaty błyszczące, podczas gdy w drugich – całkowicie matowe. Wybór zależy przede wszystkim od potrzeb oraz pełnego designu kuchni.

Blaty błyszczące doskonale wpasowują się w klimat elegancki, nowoczesny, ale przede wszystkim – glamour. Matowe natomiast są świetnym uzupełnieniem pomieszczeń loftowych i rustykalnych. Ale czy błysk lub mat mają znaczenie w praktyczności, czy wpływają tylko na aspekt wizualny?

Mat czy połysk – który blat będzie lepszy?

Matowe blaty są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu czystości, nie widać na nich plam. Blaty w połysku aby zachowały swój niepowtarzalny wygląd trzeba natomiast stale czyścić, aby nie straciły swoich lustrzanych właściwości. Ważne jest także stosowanie odpowiednich środków czystości, które nie tylko wyczyszczą powierzchnię blatu, ale przede wszystkim odpowiednio ją nabłyszczą.

Oba rodzaje blatów są zatem trwałe, pytanie tylko – który lepiej będzie pasował do konkretnego wnętrza. Pod uwagę należy wziąć zarówno fronty kuchenne, podłogę, jak i dodatki, które w kuchni się pojawią.

W jakiej kuchni wykorzystać blaty matowe?

Blaty matowe dobrze prezentują się w otoczeniu naturalnych dodatków, dlatego też chętnie wybierane są do kuchni rustykalnych. Nie mniej, ten rodzaj blatów doskonale sprawdzi się też w kuchniach loftowych, podkreślając ich surowość.

Nie oznacza to, że blatów matowych nie można wykorzystać również w innym rodzaju aranżacji. W tym wypadku wszystko jest kwestią dodatków – matowe blaty można bowiem wzbogacić połyskliwymi frontami, które będą doskonałą kontrą dla powierzchni roboczej wprowadzając do kuchni nietuzinkowy klimat.

Blaty z połyskiem – dla wnętrz nowoczesnych

Blaty z połyskiem z konglomeratu to natomiast doskonały dodatek do kuchni nowoczesnych, ale też i do glamour – ten rodzaj wnętrz kocha błyskotki, a blat z taflą niczym lustro sprawdzi się w tej roli najlepiej. Warto połączyć go także z klasycznymi, drewnianymi frontami kuchennymi – wprowadzimy wtedy do wnętrz pałacowy klimat, który pokochają zarówno miłośnicy klasyki, jak i glamour.

Wybierając blat do kuchni warto zatem wziąć pod uwagę czego od niego oczekujemy oraz jaki styl będzie tym docelowym. Blaty matowe, jak i te w połysku posiadają bowiem podobne właściwości – wybór zależy zatem przede wszystkim od efektu końcowego, który chcemy uzyskać.