ul. Świderska 37 03-128 Warszawa +48 577 101 393 biuro@centrum-konglomeratu.pl

Czy konglomerat nadaje się do łazienki?

Czy konglomerat nadaje się do łazienki?

Dobry i solidny blat w łazience to inwestycja może nie na całe życie, ale na pewno na bardzo długi czas. Warto zatem dobierać go rozważnie, uwzględniając przy tym jego właściwości – a jak wytrzymały jest konglomerat? Czy sprawdzi się jako blat w łazience?

Łazienka obok kuchni zaliczana jest do tak zwanych trudnych miejsc – wynika to przede wszystkim z podwyższonej wilgotności, która ma ogromny wpływ na żywotność materiałów. Blaty w łazience narażone są na ciągłe zalewanie, silną chemię, ale też i na plamy z osadów. Czy konglomerat nadaje się zatem do łazienki?

Jakie materiały stosować w łazience?

Materiały budowlane w łazience powinny być odporne na zabrudzenia, chemię oraz… wodę. Nie bez powodu w sklepach możemy znaleźć materiały specjalnie dedykowane do pomieszczeń takich jak kuchnia oraz łazienka, zaczynając od farb, poprzez kleje i silikony, kończąc na blatach.

W łazience doskonale sprawdzą się materiały naturalne, takie jak kamienie, które są bardzo odporne szczególnie na działanie wody. Również konglomerat dzięki swoim unikalnym właściwościom, sprawdzi się doskonale w wykończeniu łazienki.

Konglomerat to bowiem nic innego jak sproszkowany kamień połączony żywicą. Zachowuje zatem właściwości kamienia, a jednocześnie zyskuje nowe, takie jak elastyczność i różnorodna gama kolorystyczna.

Konglomerat w łazience – zalety

Trwałość konglomeratu sprawia, że to świetny materiał do wykończenia łazienki. Jest bardzo odporny na zawilgocenie, dzięki czemu przez lata zachowuje swój unikalny i świeży wygląd. Również osady, jakie powstają na skutek kontaktu z wodą, można szybko i bezproblemowo usunąć, dzięki czemu konglomerat wciąż pozostaje lśniący.

Konglomeraty w odróżnieniu od klasycznych kamieni występują niemalże w każdej gamie kolorystycznej. To również ich niewątpliwa zaleta, która pozwala dobrać wymarzony kolor blatu do pozostałych elementów wyposażenia.

Konglomerat w łazience – na co zwrócić uwagę?

Konglomerat jest prawie niezniszczalny. Jest odporny na działanie silnej chemii, choć oczywiście w dużym stężeniu może ona prowadzić do powstania odbarwień. Aby tego uniknąć, blaty z konglomeratu należy czyścić dedykowanymi środkami czystości, dzięki którym blat w łazience zachowa swój pierwotny wygląd.

Konglomerat to jeden z najtrwalszych materiałów, który doskonale sprawdzi się w łazience. Jego odporność na wilgoć, a także na trudne plamy oraz ogromny wybór kolorystyczny to plus dla osób, które cenią sobie nietuzinkowe wnętrza.