ul. Świderska 37 03-128 Warszawa +48 577 101 393 biuro@centrum-konglomeratu.pl

Ile kosztuje blat kuchenny z kamienia?

Ile kosztuje blat kuchenny z kamienia?

Blat kuchenny to przestrzeń, która każdego dnia poddawana jest licznym testom – kontakt z barwnikami spożywczymi, uszkodzenia mechaniczne, wysokie temperatury. Aby przestrzeń ta była funkcjonalna i na długo zachowała swój estetyczny wygląd do kuchni polecamy blaty z konglomeratu.

Konglomerat to materiał powstający na bazie naturalnych kamieni połączonych spoiwem. Ze względu na rodzaj kamieni, z których wytwarzany jest konglomerat wyróżnia się przede wszystkim konglomeraty kwarcowe, granitowe i marmurowe. Ze względu na rodzaj zastosowanego spoiwa możemy wyróżnić konglomeraty z żywicą epoksydową, cementem hydraulicznym oraz mieszanką obydwu tych spoiw.

Z czego zrobić blat do kuchni?

Inwestorzy poszukujący materiału na blat do kuchni bardzo często decydują się na blaty z konglomeratu kwarcowego. Dlaczego? Podstawowym powodem jest niska masa blatu, który możemy bez obaw osadzić na standardowych korpusach szafek. W przypadku blatów z granitu lub marmuru niezbędne jest zastosowanie korpusów dodatkowym wzmocnieniu, co przedłuża czas realizacji inwestycji i zwiększa jej koszt. Drugą zaletą blatów kwarcowych jest ich plastyczność. W odróżnieniu od innych konglomeratów blaty kwarcowe dają się łatwo formować, dzięki czemu możemy z ich pomocą zrealizować praktycznie każdą wizję w zakresie aranżacji wnętrza. Konglomerat kwarcowy to także materiał umożliwiający bezspoinowe łączenie elementów. Bezspinowo możemy połączyć na przykład zlew kuchenny z blatem.

Blaty z konglomeratu kwarcowego są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Możliwe jest dowolne wybarwienie blatu przy jednoczesnym zachowaniu naturalnej kamiennej struktury. To pozwala na tworzenie niezwykle oryginalnych aranżacji oraz niczym nieograniczoną „zabawę” kolorem w przestrzeni kuchennej.

Co jeszcze na cenę blatu kuchennego?

Ceny blatów z konglomeratu są uzależnione od typu konglomeratu. Konglomerat marmurowy – podobnie jak blat z kamienia naturalnego – jest bardzo drogi. Warto pamiętać o tym, że jego wybór niesie za sobą konieczność dodatkowego wzmocnienia korpusów szafek kuchennych, co również generuje koszty. Blaty kwarcowe są o wiele tańsze, a ich możliwość osadzenia na standardowej zabudowie meblowej sprawia, że są coraz chętniej wybierane przez inwestorów poszukujących trwałych, estetycznych, a zarazem przystępnych cenowo alternatyw dla blatów z kamieni naturalnych oraz droższych konglomeratów z granitu lub marmuru.