ul. Świderska 37 03-128 Warszawa +48 577 101 393 biuro@centrum-konglomeratu.pl

Jaki blat do kuchni – jasny czy ciemny?

Jaki blat do kuchni – jasny czy ciemny?

Dobierając dodatki do kuchni często zastanawiamy się, co sprawdzi się lepiej. W przypadku blatów, oprócz materiałów z jakiego powinien być wykonany, dużą wagę przywiązujemy również do kolorystyki. Czy blat w kuchni powinien być jasny, czy ciemny?

Kolor kuchennego blatu powinien przede wszystkim zależeć od reszty kuchennego wyposażenia, czyli od kuchennych frontów, podłogi oraz ścian. Zarówno jasne, jak i ciemne kolory mogą przestrzeń powiększyć, wprowadzić w niej rustykalną swojskość, jak i nowoczesny minimalizm. Jaki kolor blatu będzie pasował do różnych stylów?

Blaty jasne – w jakich rodzajach kuchni?

Jasne blaty zdecydowanie sprawdzą się w ciemnej kuchni. Nieco rozjaśnią pomieszczenie, a dodatkowo odbijające się od nich światło poszerzy optycznie wnękę. Jasne blaty nie muszą być nieskazitelnie białe – w tej roli doskonale sprawdzą się delikatne beże czy szarości. Dodatkowo szeroki wybór kolorystyczny konglomeratów sprawia, że tego rodzaju blat z powodzeniem może imitować jasny i lustrzany marmur.

Blaty ciemne – czy pasują do każdego rodzaju kuchni?

Ciemne blaty to z kolei nie tylko granity, ale również konglomeraty, które są w odpowiedni sposób barwione. Tego typu blat doskonale sprawdzi się w jasnych, widnych kuchniach, wprowadzając do niej nieco kontrastu i elegancji.

Ciemne, prawie czarne blaty są chętnie wybierane jako wykończenie kuchni w stylu glamour, gdyż podkreślają bogate zdobienia. Warto łączyć je ze złotymi czy srebrnymi dodatkami.

Blat dobrany do stylu kuchni

Zarówno jasne, jak i ciemne blaty doskonale współgrają z wieloma stylami. Ten bowiem nadają przede wszystkim kuchenne fronty oraz dodatki, jakie znajdą się w kuchni. W nowoczesnych i minimalistycznych kuchniach warto pokusić się o ukrycie codziennych sprzętów pozostawiając czysty i gładki blat, zaś w przypadku bardziej wiejskich, eklektycznych czy rustykalnych kuchniach dzięki idealnej powierzchni blatu można wyeksponować cudowne dodatki, które wprowadzą upragniony klimat.

Każdy blat do kuchni jest dobry – pod uwagę należy wziąć jedynie całokształt, którzy przeobrazi najważniejsze miejsce w domu w prawdziwie piękne i funkcjonalne pomieszczenie.