ul. Świderska 37 03-128 Warszawa +48 577 101 393 biuro@centrum-konglomeratu.pl

Jaki kamienny blat do łazienki wybrać?

Jaki kamienny blat do łazienki wybrać?

Łazienka jest przestrzenią wymagającą funkcjonalnych i trwałych rozwiązań, które doskonale sprawdzą się w warunkach podwyższonej wilgotności powietrza i stałego kontaktu z wodą, a także dużego ryzyka zalania. Blat do łazienki z konglomeratu jest jednym z takich rozwiązań. Dlaczego?

Konglomerat stanowi mieszankę rozdrobionych kamieni naturalnych połączonych ze sobą spoiwem, najczęściej żywicą poliestrową. Wyróżnia się kilka rodzajów konglomeratu. Ze względu na rodzaj kamieni naturalnych użytych w procesie produkcji wyróżnia się konglomerat granitowy, marmurowy oraz kwarcowy. Ze względu a typ zastosowanego spoiwa można wyróżnić konglomeraty na bazie żywicy epoksydowej, cementu hydraulicznego bądź mieszkanki obu tych spoiw.

Wybierając blat łazienkowy z konglomeratu inwestorzy najczęściej decydują się na blaty kwarcowe oraz granitowe. Czym różnią się te rozwiązania? Które lepiej sprawdzi się w przypadku Twojej łazienki?

Blat kwarcowy czy marmurowy do łazienki?

Blat kwarcowy jest lżejszy niż blat z konglomeratu granitowego czy marmuru, dzięki czemu można go osadzić na standardowych szafkach łazienkowych bez konieczności ich wzmacniania – to bardzo ważne, kiedy zależy nam na „lekkich” meblach i nie chcemy tracić czasu na zamówienie specjalnie wzmocnionych korpusów szafek, które są naturalnie droższe niż standardowe rozwiązania. Blat kwarcowy charakteryzuje się również wysoką plastycznością. Blat powstaje w 95% ze zmielonego kwarcu naturalnego połączonego z żywicą, co pozwala na realizację nawet najbardziej śmiałych zamierzeń aranżacyjnych. Struktura blat daje szerokie możliwości łączenia poszczególnych elementów bez spoin, dzięki czemu efekt wizualny jest jeszcze ciekawszy.

Decydując się na blat kwarcowy możemy zrealizować praktycznie dowolną wizję projektanta, także w zakresie kolorystki mebli łazienkowych. Istnieje możliwość wybarwienia blatu na dowolny kolor, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnej kamiennej tekstury.

Ostatnim argumentem przemawiającym za wyborem blatu łazienkowego z konglomeratu kwarcowego jest jego cena. Blat do łazienki z konglomeratu kwarcowego jest znacząco tańszy od swoich odpowiedników z granitu.