Konglomeraty marmurowe

Kamień naturalny jest piękny i elegancki, niestety nie zawsze praktyczny. Jego wybór wiąże się również z wysokimi kosztami aranżacji wnętrz. Tańszą, a zarazem równie atrakcyjną wizualnie alternatywą dla powierzchni z marmuru jest aglomarmur. Konglomerat marmurowy oferuje bardzo dobre parametry techniczne, a zarazem dużą łatwość obróbki, co daje dużą swobodę realizacji nawet najbardziej wymagających projektów wnętrzarskich.

Co to jest konglomerat marmurowy?

Konglomeraty marmurowe to surowce, z których produkuje się parapety, blaty, posadzki i okładziny ścienne. Konglomerat, inaczej aglomarmur, powstaje z połączenia granulatu naturalnego marmuru w proporcji około 95% ze stopem żywicy, która pełni rolę spoiwa. Dla uzyskania pożądanego efektu wizualnego konglomeraty marmurowe uzupełnia się o odpowiednie nasycenie pigmentów. Dzięki temu można stworzyć aglomarmur o określonej barwie, który będzie pasował do pozostałych elementów wystroju wnętrz.

Konglomeraty marmurowe można podzielić na te, które charakteryzują się jednolitą strukturą oraz barwą i takie, w których można zauważyć większe kawałki marmuru. Ze względu na lepsze parametry techniczne, nasza firma postawiła na produkcję aglomarmuru o ujednoliconej strukturze, który chętnie stosujemy w oferowanych blatach łazienkowych, podłogach czy parapetach.

Właściwości konglomeratu marmurowego

Ze względu na swoje właściwości techniczne, konglomeraty marmurowe przeznaczone są do stosowania we wnętrzach. Powierzchnie wewnętrzne wykonane z konglomeratów marmurowych cechują się wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Zastosowana do produkcji konglomeratu żywica nadaje mu elastyczności i lekkości, dzięki czemu materiał może występować w dużych formatach przy jednoczesnej niskiej wadze. Ma to ogromne znaczenie do przy realizacji projektów wnętrzarskich.

Konglomerat marmurowy ponadto odznacza się gładką i nieporowatą powierzchnią, która gwarantuje higieniczność oraz łatwe utrzymanie materiału w czystości.

Konglomerat marmurowy nie jest jednak całkowicie wolny od wad. Aglomarmur jest podatny na działanie trudnych warunków atmosferycznych, pod których wpływem może stracić na estetyce. Ze względu na możliwość wyblaknięcia i zmatowienia nie poleca się stosowania aglomeratu na zewnątrz.

Zastosowanie konglomeratów marmurowych

Konglomerat marmurowy to doskonałe połączenie właściwości kamienia naturalnego z nowoczesnością, dzięki któremu możemy tworzyć eleganckie, a zarazem funkcjonalne elementy aranżacji wnętrz. Konglomeraty marmurowe doskonale sprawdzają się w aranżacjach wnętrz domów i mieszkań, jak i przestrzeni użytku publicznego. Można z nich wykonać:

 • parapety,
 • schody wewnętrzne,
 • blaty łazienkowe,
 • półki,
 • okładziny ścienne.

Blaty z konglomeratu marmurowego

Misją naszej firmy jest dostarczanie klientom nowoczesnych rozwiązań architektury wnętrz, na które składają się gotowe elementy wystroju wykonane z materiałów marmurowych. W ofercie posiadamy szeroki wybór produktów, do których wykonania użyty został wysokiej jakości aglomarmur o zróżnicowanych grubościach. Konglomeraty marmurowe stosujemy do wykonania:

 • schodów,
 • podłóg,
 • półek,
 • blatów,
 • okładzin ściennych.

W naszej ofercie można znaleźć aglomarmur o zróżnicowanych parametrach technicznych oraz w różnych barwach, dzięki czemu wpasuje się w kolorystykę każdego wnętrza. Naszym klientom możemy zaproponować wyroby z aglomarmuru w odcieniach:

 • Bianco micro,
 • Polar,
 • Marfilcarrara.

Zapraszamy do odwiedzenia siedziby naszej firmy, gdzie na żywo zaprezentujemy różne wersje kolorystyczne aglomarmuru i doradzimy w wyborze najlepszego rozwiązania.

Zdjęcia w poniższej galerii nie odzwierciedlają rzeczywistej barwy konglomeratu, dlatego zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą bezpośrednio w siedzibie naszej firmy.

 

Konglomeraty marmurowe - Cennik

Siedzibą naszej firmy jest Warszawa, jednak współpracujemy z Klientami z całego kraju. Skontaktuj się z nami, aby poznać cennik na hurtowe ilości gotowych elementów z konglomeratu marmurowego. Podejmij współpracę z doświadczonym partnerem, na którego możesz liczyć!

Nasza włoska linia produkcyjna CMG i współpracujące z nią 2 komplety pił mostowych jest w stanie wykonać do 300 metrów bieżących gotowych parapetów w ciągu jednej zmiany roboczej. Kontrola jakości wykonanych parapetów odbywa się w systemie ciągłym i obejmuje cały proces produkcyjny do czasu zafoliowania i wysyłki elementów.

CENNIK NA GOTOWE ELEMENTY Z KONGLOMERATU MARMUROWEGO Z OBÓBKĄ STANDARDOWĄ

Ceny detaliczne

Konglomeraty marmurowe

GOTOWE ELEMENTY WRAZ Z OBRÓBKĄ (POLER + FAZA) m2/netto

NAZWA GRUBOŚĆ 2 cm GRUBOŚĆ 3 cm
Pamir Polar 610 710
Pamir Bianco Micro 420 495
Pamir Marfil   580
Pamir Carrara 560 660
Pamir Asia Grey 470 590
Pamir Semi Quartz   560
Baltic Grey 560 660
Beige Luna 560 660
Belgian Night 600 715
Botticino 300 335
Breccia Aurora 300 340
Breccia Oniciata 350 415
Calacata 385 445
Carnico 420 495
Crystal White 560 660
Grigio Londra 560 660
Misty White 560 660
New Marfil 485 620
Olympo 385 445
Perlato Royal/ Travertino 385 445
Portoro 500 605
Rasotica 475 510
Rigel 560 660
Rosa Del Garda 350 415
Rosso Asiago 410 475
Silver Grey 560 660
Sole 640 770
Venus 560 660
Verde Alpi 410 475
White Pearl 630 760

DODATKOWE WYCIĘCIA OTWORÓW 1szt/netto

NAZWA GRUBOŚĆ 2 cm GRUBOŚĆ 3 cm
Otwór zlew nablatowy/płyta kuchenna 200 200
Otwór zlew podwieszany 400 400
Otwór na baterię 60 60

Cennik aktualizowany 12.01.2021r

Prezentowane ceny nie stanowią elementu oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i podane są jedynie dla orientacji